Upravit stránku

Že to není u vás tak hrozné? :) Jste si jistí?

Představte si marketingového ředitele a jeho náladu poté, co mu každý den přijde již pátý dotaz na to, kde je možné stáhnout logo v křivkách. Nejlépe, když dotaz přijde e-mailem a ředitel se zrovna nedívá do pošty. Dotyčný pracovník mu během toho jistě stihne poslat SMS a nakonec mu zavolá. Marketingový ředitel je otrávený z dotazů, které ho zdržují od práce. Lidé z firmy jsou zase naštvaní, že jim neodpoví dost rychle a nemají včas potřebné dokumenty pro svou práci.

Je to taková drobnost, která však ve firmě mezi pracovníky generuje zbytečné mini konflikty. Ty vyvolávají domněnky, které vedou k tomu, že celý tým nespolupracuje tak, jak by měl. V našem případě šlo pouze o logo. Představte si ale nějaký důležitý proces nebo návod, na který se lidé ve firmě dotazují stejně často. Své o tom jistě ví každý firemní technolog nebo správce procesů.

Řešením je online systém na správu dokumentů

Tyto často dotěrné drobnosti řeší systém na správu dokumentů. Všechny dokumenty v něm máte na jednom místě. Jsou dostupné přes internetový prohlížeč z počítače, notebooku, tabletu i mobilu. Všechny dokumenty jsou roztříděné do složek, oštítkované a popsané tak, že vždy snadno najdete ten, který potřebujete. Když někdo pro určitý dokument chodí často, označí ho hvězdičkou a má ho vždy na domovské stránce na jedno kliknutí. Jediné, o co se nyní marketingový ředitel musí postarat, je to, aby do dokumentového skladu nahrál vždy poslední verzi loga ve všech potřebných formátech. A má klid.

Když se pak ve firmě rozšíří, kde každý dokument lze snadno najít, vymizí vám všechny dotazy „Kde najdu…“ a zároveň s tím zmizí potenciální minikonflikty. Po zavedení systému na správu dokumentů se pracovníci mezi sebou upozorní, že je potřeba aktualizovat daný dokument.

5 typů dokumentů, které stojí za to do systému ukládat

Do systému pro správu dokumentů je potřeba ukládat vše, na co se zaměstnanci firmy často dotazují a hledají to. Pro inspiraci vám dám příklady typů dokumentů, které jsou často dotazované. Budou se lišit dle velikosti firmy i oboru, ve kterém pracujete.

 • Firemní vzhled – logo, logomanuál, hlavičkový papír, šablona prezentace
 • Obchod – vzorové nabídky, objednávky, smlouvy
 • Produkty – ceníky, letáky, produktové karty, návody, manuály
 • Procesy – interní pravidla, směrnice, procesy, školicí materiály
 • Strategické dokumenty – účel firmy, vize, organizační struktura, strategický plán

Podle čeho si vybrat vhodný systém na správu dokumentů?

 • Musí být online, přístupný přes prohlížeč zobrazitelný přes notebook, tablet, případně mobilní telefon.
 • Verzování dokumentů – potřebujete mít vždy jednu aktuální verzi, vidět historii změn a mít možnost připravit si koncept nového dokumentu.
 • Uživatelská práva – každý si může upravovat svůj dokument a může určit, kdo dokument uvidí. Nejlépe, když jde určovat práva pomocí celých oddělení a pozic, ne pouze konkrétním výčtem uživatelů.
 • Kvalitní členění dokumentů – dokumenty by měly jít co nejlépe strukturovat. Je dobré mít složky, typy a štítky.
 • Fultextové vyhledávání – dokumenty musí jít vyhledávat. Alespoň podle názvu a popisu.
 • Přehlednost a příjemné prostředí – čím přehlednější a uživatelsky přívětivější systém, tím ho uživatelé snáze přijmou a budou ho více využívat.
 • Pevné odkazy na dokumenty – každý dokument by měl mít pevný odkaz, abyste se na něj mohli odkazovat a propojovat dokumenty mezi sebou.

Nebojte se, pomůžeme vám systém nasadit a všechny zaškolíme

S naší pomocí je nasazení systému otázka několika dnů. Projdeme několika základními kroky, a máte vyřešeno.
 

 1. Vstupní konzultace – shrnutí vašich požadavků na dokumentový sklad, pověření hlavního správce dokumentů
 2. Založení systému na správu dokumentů
 3. Vyplnění struktury dokumentového skladu – složky, typy, štítky
 4. Sběr aktuálních verzí dokumentů ve vaší firmě
 5. Zaškolení uživatelů, kteří budou plnit dokumenty
 6. Naplnění všech firemních dokumentů
 7. Založení přihlašovacích účtů pro všechny zaměstnance
 8. Zaškolení všech zaměstnanců
 9. Průběžná aktualizace verzí dokumentů
S dokumentovým skladem budete mít ve všem pořádek. Na naší osobní konzultaci vám vše vysvětlíme. Za setkání s námi vůbec nic nedáte. Vážně! Projekt s vámi probereme zcela zdarma

Dejte lidem víc užitečných věcí na jedno místo. Budou tam chodit častěji

Do systému na správu dokumentů budou někteří zaměstnanci chodit častěji, někteří málo často a budou i tací, kteří nebudou vědět, že nějaký systém existuje. Pro vás je ale výhodné, aby do systému chodili vaši zaměstnanci co nejčastěji a dokázali ho používat. Jednak si rychleji najdou, co potřebují, a jednak neruší ostatní kolegy.

Co navíc může systém obsahovat:

 • Firemní nástěnku – co je ve firmě nového, změny, oznámení, sdílení úspěchů
 • Významné události zaměstnanců – narozeniny, nové posily, výročí nástupu
 • Organizační strukturu – seznam kontaktů na zaměstnance, zobrazený ve firemní struktuře i s fotkami
Nahoru