Upravit stránku

Před rokem a půl jsme se vydali na velmi náročnou a občas i trnitou cestu, na jejímž konci jsme si vytyčili nelehký cíl - nový vzhledu eBRÁNA systému. A tím "nový" rozhodně nemyslíme jen nějakou obyčejnou výměnu použitých barev nebo přidání či ubrání pár bloků "textu" v designu stránek. Bavíme se komplexní změně, která například umožňuje zobrazit naši aplikaci na libovolně velikém zobrazovacím zařízení (od mobilu po stolní počítač) s využitím maximální technologické síly dnešních moderních webových prohlížečů.

Obtížnost tohoto úkolu dokazují i otázky, na které jsme v průběhu museli odpovědět - například: "Jak zobrazit (a vlastně zároveň i nezobrazit) data, která se díky své velikosti nevejdou do viditelné oblasti?"

Aktuálně jsem již téměř na konci cesty a s radostí vám všem předáváme k užívání výstup z poslední fáze našeho snažení, která přináší především změny v oblasti listových výpisů.

Uvědomujeme si, že je neustále co zlepšovat a můžeme vám dopředu slíbit, že v oblasti responze neusneme na vavřínech budeme na ni neustále pracovat.

Proč jsme vlastně vylepšovali zobrazování listových výpisů?

 

  • Pro pohodlné zobrazení (tabulkových) informací na malých i velkých zařízení - mobily, notebooky, stolní počítače
  • Pro snadnou práci s příliš dlouhými názvy položek - jedním kliknutím šířku sloupce zvětšíte nebo vrátíte zpět na původní velikost
  • Pro smysluplné zobrazení všech možných typů výpisů (klasický, stromový, ale třeba i inlinový)
Listový výpis aktivit se musí poprat s různými délkami názvů aktivit. Sloupec, který zobrazuje názvy aktivit se po kliknutí roztáhne a odhalí celý název aktivity.
Opačný efekt je vidět u listových výpisů, kde se až tak často s dlouhými názvy nesetkáváme, např. v seznamu firem. Zde je možnost ušetřit místo a zobrazit dodatečné důležité informace o firmě. Sloupec s názvem aktivity je tedy ve své základní šířce.
Vícesloupcové seznamy dokáží být chaotické, nepřehledné a častokrát i špatně čitelné. Problém nastává když jednotlivé položky v sloupcích mají variabilní šířky a když se k tomu přidá nespočet zařízení na nichž lze obsah zobrazit v různých šířkách - vznikne jednoduše chaos. Naše úprava překlasifikovala šířky jednotlivých sloupců a přidala možnost roztažení a zobrazení celého obsahu po kliknutí na danou položku kurzorem nebo prstem.
Jiří Lukáš, produktový specialista
Pohled na tabulku s Kontaktními osobami ve firmách zobrazený ve dvou různých velikostech viditelné plochy. Při zobrazení výpisu na menších úhlopříčkách se pod touto tabulkou zobrazí posuvný slider, který zpřístupní všechny sloupce v tabulce.
Displej telefónu nebo tabletu poskytuje pouze omezené možnosti zobrazení. Co tedy dělat pokud jsme odkázáni na zobrazení rozsáhlejšího obsahu nebo větší množství dat které je nutné zobrazit na tak malém prostoru? Součástí poslední úpravy je i přehlednější zobrazení položek a akcií na menších úhlopříčkách. V případě pokud vás zajímá detail sloupce, stačí na něj kliknout a on se zvětší.
Mário Krajčír, produktový specialista

Potřebujete se nás zeptat? Jen do toho!

Můžete vyplnit formulář, poslat e-mail nebo zatelefonovat. Je to jen na vás

Mário Krajčír
Specialista na systém
Nahoru